Jóga s Mischou

Jóga jako cesta v každodenním životě. Uvědomování si přítomného okamžiku, mindfulness přístup. Znovu-uvědomění si kouzla přítomnosti mění život a hlas mého srdce mě navedl na cestu práce s dechem, fyzických a mentálních aspektů jógy a předávání síly přítomného okamžiku ostatním.

K zamyšlení

Průměrně nám projde myslí 50 000 tisíc myšlenek denně, z nichž více než polovina je negativní a 90 % se opakuje z předchozího dne. Jak se Vy stavíte k Vašim myšlenkám? Jste schopni si je uvědomovat?

Moje jógová cesta

Vášeň pro jógu jsem našla už na vysoké škole, ale prohloubila se až v Austrálii, kde jsem žila 9 let.
Jóga mě doprovází více než 20 let a během nich se změnil a stále mění můj pohled na její vnímání. Fyzicky náročná jóga byl můj odrazový můstek, ale tělo si vyžádalo klid – v podobě yin jógy, vědomého dýchání, meditací. Jak se zpomalovalo tělo, mysl se ztišila a začala jsem navnímavat své srdce. Schopnost regulovat své emoce, myšlenky, naslouchat svému srdci a přinášet přítomnost do každého momentu.
Z fyzického hlediska mi jógová praxe pomáhá s chronickými bolestmi a z hlediska mentálního mě učí přijímat a respektovat svět, myšlenky, bolesti, názory, střety, takové jaké jsou. Bez posuzování či bez snahy je změnit. Na svých lekcích přenáším lásku a radost, kterou jóga přináší mně samé. Jóga mě vede životem a prohlubuji ji svojí vlastní praxí jógového životního stylu v každodenním životě.

Najdete mě

Lekce

Každé úterý vedu jóga lekci v Bylinky Jóga  v Českom Krumlove a na Lipně v Jóga Frymburk studiu. Můžete se těšit na Yin&Yang lekce, kde se spojí Vaše tělo s dechem, mysl se srdcem a dostanete možnost ponořit se do svého nitra. Kombinace jemné a klidné Yin jógy, která dokáže být na mysl náročnější než dynamická, s ohnivou a silnou Yang jógou, na kterou jste zvyklí například z lekcí dynamické jógy.

Jóga pobyty

Prodloužené víkendy se nesou v duchu sounáležitosti a možnosti nahlížet do našeho nitra. Kruh sdílení je nedílnou součástí a nabízí příležitost otevřít srdce a být tím kým v hloubce jsme. Kontinuální připomínání si přítomného okamžiku a uvědomování si našich myšlenek, emocí a pocitů. Nalezení času pro sebe sama a zároveň možnost poznání jiných duší zažívajících lidskou zkušenost.

jogove-lekce-na-sumave
Řeka života plyne nezávisle na našich preferencích. Ať splýváme, plyneme, plujeme nebo topíme, je naše osobní rozhodnutí. Ne všechny stíny života s námi souzní, avšak jsou tam z nějakého důvodu. Někdy jediné, co musíme dělat, je být trpělivý a plynut.
– Om Swami –